понеділок, 5 вересня 2011 р.

ЧОРТКІВСЬКА ЦБС, ПЕРЕМОЖЕЦЬ КОНКУРСУ ПРОГРАМИ «БІБЛІОМІСТ»

ЧОРТКІВСЬКА ЦБС, ПЕРЕМОЖЕЦЬ КОНКУРСУ ПРОГРАМИ «БІБЛІОМІСТ», РОЗПОЧАЛА НАДАННЯ НОВИХ БІБЛІОТЕЧНИХ ПОСЛУГ З ВИКОРИСТАННЯМ ВІЛЬНОГО ДОСТУПУ ДО ІНТЕРНЕТУ

Чортківська ЦБС (зокрема 4 заклади: Центральна бібліотека, бібліотеки-філії сіл: Біла, Колиндяни, Пробіжна), що у лютому поточного року була офіційно оголошена одним із 730 переможців другого раунду конкурсу з організації нових бібліотечних послуг з використанням доступу до Інтернету програми «Бібліоміст» під час прес-конференції у Національному інформаційному агентстві «Укрінформ», нещодавно отримала комплект комп'ютерного обладнання і підключилася до мережі.

Запрошуємо до бібліотек усіх бажаючих скористатися новими можливостями та чекаємо Вас на урочистих церемоній відкриття центрів безкоштовного доступу до мережі.

Проект «Бібліоміст» покликаний перетворити публічні бібліотеки на сучасні громадські центри та підвищити роль бібліотек в українському суспільстві. Це чотирирічна програма, серед основних завдань якої – покращення доступу населення до інформації шляхом обладнання публічних бібліотек технікою; навчання бібліотекарів з метою підвищити якість послуг для відвідувачів; розвиток спроможності бібліотек представляти свої інтереси та отримувати необхідні громаді ресурси, а також формування у суспільстві розуміння ключової ролі бібліотек і необхідності їх підтримувати. Протягом 2010 року програма успішно модернізувала більше 200 публічних бібліотек, а у поточному році обладнання отримають ще 730 бібліотечних закладів. До 2013 р. у рамках програми «Бібліоміст» до 1600 публічних бібліотек України будуть обладнані комп’ютерами з доступом до Інтернету. До комплектів техніки також входять сканери, принтери, веб-камери та навушники.

«Бібліоміст» – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Для сприяння досягненню цілей програми, корпорація Microsoftбезкоштовно передасть публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 9 мільйонів доларів США.

Контактна особа: Колівошко Оксана Володимирівна, директор Чортківської ЦБС,
тел. 2-12-22,
e-mail: library@cor.tr.ukrtel.net

Немає коментарів:

Дописати коментар