вівторок, 17 червня 2014 р.

Талант і сузір’я талантів


   Наш край багатий талановитими людьми, сподвижниками української нації, котрі народились, живуть і творять на Тернопіллі.        Із цього численного сузіря хотілося б виділити вченого і літературознавця Василя Антоновича Дерія.  Ця людина багато досягла у житті. 26 червня він ювіляр, святкує 55-річчя. 
   Пан Василь - наш земляк, виходець із села Хомяківка, що неподалік райцентру. Нині рідне село його іменується Нагірянка.
Я родом з малого села,

Яке не знайти на карті.

Хоч назва у нього була

     Смішна трохи, як у жарті.
І жив тут якийсь Хомяк 
(Не звір, чоловік, звичайно). 
Що мав непогане імя, 
Бо працював префайно.
                                                                 Його відійшли літа,
                                                    Лишилась щастя підківка...
                                                                 Я їду до тебе як на свята 
                                                                 Моя дорога Хом’яківка. 
   В.А.Дерій – вчений-економіст, кандидат економічних наук, доцент кафедри бухгалтерського обліку і аудиту ТНЕУ. Він досліджує проблеми розвитку бухгалтерського обліку і економіки агропромислового виробництва. У його доробку понад 150 наукових і навчально-методичних праць та наукових статей. 
   Талант вченого та викладача успішно поєднується з літературною творчістю. Пан Василь - лауреат обласної літературно-мистецької премії ім. І.Блажкевич, призер обласного літературно-мистецького конкурсу "Голос серця", 2-го обласного конкурсу пам’яті В.Вихруща. Нашому дитячому читачеві знайомі його збірки поезій "Мій Букварику, Букводарику", "Мамині турботи", "Пора каштанового цвіту". Ряд його віршів покладені на музику місцевими композиторами В.Подуфалим, М.Болотним, З.Присухіною, В.Лазаренком.  Василь Дерій досліджує творчість літераторів Тернопілля І.Блажкевич, В.Вихруща, П.Сороки, В.Тракала, І.Дем’янової та інших. Ось декілька рядків присвяти поету Василю Симоненку:
Летять до мене лебеді твоєї доброти,

Яку не замовчати, яку не обійти.

І вічний рух до кращого, що через розум йде.

Не відкида вчорашнього, що в завтрашнє веде.
    Василь Антонович друкується в журналах "Тернопіль", "Дзвін", "Київ", "Дніпро", "Дзвіночок", альманасі "Курінь", газетах "Тернистий шлях", "Свобода", "Вільне життя", "Літературна Україна", "Кримська світлиця" та інших.
Варто відзначити і всю талановиту родину Деріїв. Дружина пана Василя Богданна – медик за фахом, але літератор і драматург за покликанням. Вона-лауреат всеукраїнських та обласних конкурсів. Її твори здебільшого теж дитячої тематики. Пєси та сценки для дошкільнят і школярів звучать на радіо та публікуються в пресі. Перші проби пера були і у дочки Марійки - збірочка поезій «Лілея чистоти".

Любов до книги, до поезії пан Василь успадкував ще з дитинства від своєї матері - Марії Володимирівни. Ця інтелігентна, мудра, доброзичлива жінка працювала у сільській бібліотеці. Вона виховала і прихилила до книги не одне покоління, заклавши в молоді дитячі душі зерна добра, людяності, справедливості, любові до природи, до рідного краю.  Василь Антонович часто відгукується на запрошення до творчих зустрічей, дарує нашим бібліотекам свої твори. Тож з ювілеєм Вас шановний, творчого натхнення, вагомих здобутків та визнання і любові читачів.

Немає коментарів:

Дописати коментар