середу, 24 квітня 2019 р.

Згадаймо і пошануймо!

      
       1 травня минає  95 років від дня народження Марії Василівни Потикевич – Заболотної – медсестри УПА, політв’язня, жінки, котра поклала своє життя на вівтар незалежності України. Поневіряння в радянських тюрмах та таборах не зламали дух нескореної українки.
       З – під її пера вийшли книги спогадів, віршів та пісень «Нескорена пісня», «Нам дуже треба жити», «»Ціна свободи». Своїми творами авторка прагнула достукатись до сумління сучасників, адже ціна свободи – висока, її мірило – людське життя і долі. Тематичне розмаїття поезій об’єднує  одне нероздільне поняття – Бог і Україна. Служити їм до останнього подиху – таким було її життєве кредо. Вона щиро вірила у велике майбутнє нашої держави. Незважаючи на свій поважний , Марія Василівна завжди перебувала у вирі громадсько – політичного життя, виховувала у патріотичному дусі нашу молодь.

       

Марія Потикевич – Заболотна передала нам у спадок те, що збереглося в її пам’яті.  Тож збережемо і ми пам'ять про нашу землячку,  патріотку, просвітянку, володарку ордена княгині Ольги Марію Василівну Потикевич – Заболотну.

Немає коментарів:

Дописати коментар