середу, 5 червня 2019 р.

100-річчя Чортківській ОфензивіЦими днями ми відзначаємо одну із найбільш значимих і, водночас, одну із маловідомих для широкого загалу сторінок історії боротьби українців за власну незалежну державу. Чортківська Офензива 1919 року - саме така мить в історії визвольних змагань нашого народу.
Чортківська Офензива Української Галицької Армії (УГА) здійснена в період з 7 по 28 червня 1919 року була однією з найуспішніших наступальних операцій, що їх Галицька армія здійснила під час Українсько-польської війни в Галичині 1918-19 років. Лише втручання міжнародних чинників та брак матеріально-технічного забезпечення врятували  супротивника від воєнної поразки, та відкинули  здобуття Української Самостійної Соборної Держави майже на століття.
Ведена слабими силами, Чортківська Офензива не могла досягти стратегічних успіхів. Проте перемоги УГА над численнішим і краще озброєним супротивником в котрий раз надали доказ справжньої військової звитяги, любові до Батьківщини та жертовності української народу у його прагненні бути єдиним господарем на власній землі.
Детальніше про Чортківську Офензиву можна дізнатися у нашій книгозбірні з матеріалів інформаційних книжкових виставок.Немає коментарів:

Дописати коментар