вівторок, 6 липня 2021 р.

Сонячне гроно і його автори-промені

 Мінливість погоди за вікном міської бібліотеки у Чорткові гармонувала з контрастністю тем поезій і пісень, які представили автори на творчій зустрічі літературного об’єднання «Сонячне гроно».   Як завше, ведучими були бібліотекарка Олександра Наконечна та поет і викладач Чортківського фахового коледжу економіки та підприємництва ЗУНУ Ярослав Дзісяк.

   Анастасія Триш розкрила «у нюансах буденності усю красу довкіль … замасковану нить думок стратегічних високої проби» у новій книзі «Живописні обрії». 

   Нові авторські видання представив поет та історик Ярослав Дзісяк: збірку поезій «Нічне Сонце» (в поезії – таке реальне) та історико-політологічну «Держава: війни, проголошення, здобуття». Також були представлені нові книги: поетично-філософські роздуми Валерія Дідуха «Буття. Точка зору», літературно-художній дует Володимира Дячуна й Анни Клочко «» і любовно-еротичні оповідання Сергія Топольницького «Львів – одне велике ліжко».


   Аура читацької зали видозмінилась завдяки виступам з гітарою лідера рок гурту «Veritas» Влада Коновалова, співачки і викладачки ЧФКЕП Надії Тильної (соло і в дуеті) та Ілони Пуляк. 

   


     Зі щирим ораторським словом звернулася знана Вчителька (з великої букви) і поетеса Наталія Мацелюх. Завдяки тернопільському поету і юристу Тарасу Комаринському, наше Сонячне гроно набуло статус обласного. Автори старшого віку Іван Дмитрик і Георгій Колубаєв озвучили тему воєн в історії і сьогоденні, апелюючи до лиха від суспільної байдужості – чи не найбільшого ворога громадянина-українця. Ліричну поезію озвучили молоді автори: Павло Вовк, Роман Король, Назар Коник і прозовий уривок Владислав Кушнір. На завершення з подякою за представлені щирі емоції виступила провідний бібліотекар книгозбірні  Оксана Колівошко. Миті ловив фотограф і поцінував літературного  слова Ігор Бандрівчак.   

   Процитую поета Валерія Дідуха: «Лише філософія може допомогти людині не збитися із шляху самореалізації себе як особистості», додам – в дуеті з поезією.  Дякуємо всім, хто долучився до світла «Сонячного грона», дякуємо бібліотеці: Оксані Колівошко і Олександрі Наконечній! Творімо Слово, адже поезія (і не тільки) знає іншу реальність, осягаймо кожен і кожна своє, сміливе і правдиве Сонце, денне і нічне. 

                                                                                                                    Ярослав Дзісяк

Немає коментарів:

Дописати коментар