середа, 17 березня 2010 р.

Літературні таланти Чортківщини

«Сонячне гроно» - таку назву носить літературне об’єднання творчої молоді при центральній районній бібліотеці м.Чорткова, створене ще у 2001 році, з ініціативи колективу працівників бібліотеки та районного товариства «Просвіта».

Саме під такою назвою у 2007 році вийшов літературний альманах Чортківщини і дав вагомий поштовх для плідної співпраці з літстудійцями, кращі твори яких знайшли місце у першому номері «Сонячного грона».


Редактор і упорядник альманаху Володимир Погорецький вважає, що це перша ластівка, проби пера чи несміливі кроки у літературу окремих її авторів. На сторінках альманаху зі своїми поезіями виступають люди різних уподобань, настроїв, переживань і переконань, котрих об’єднує жага до рідного слова.

На суд читачів виносимо поезію Ем. Мімози (Марії Левицької) «Сонячне гроно».

СОНЯЧНЕ ГРОНО'

Народ, який живе в серці своєї мови, залишається назавжди таємницею непроглядною. Цапа Римський Іван-Павло II

Сонячні грона об'єднують нас,

Звуть, немов дзвони, в призначений час,

Гучно скликають пісні голосні:

Юні серця не байдужі мені.

Буду вселяти в ці ніжні серця

Кетяги жнив, найдорожчі, митця,

З неба дістану я зорі святі,

Ними осяю дороги круті.

Зерна посію у душі крихкі,

Гроном зростуть почуття їх палкі.

Мову любитимуть рідну свою,

Втомлену музу зігріють мою.

Мова вкраїнська - пісень джерело,

Рідного слова і серця тепло.

Світло в тунелі і зоряна путь,

Інших - навчайся, свою - не забудь!

Діти Вкраїни - її майбуття,

Клопоти їхні - країни життя.

Сіймо громадою разом добро:

Виросте в злаках добірне ядро.

Гідну готуємо зміну собі:

Радість - Вітчизні, недоля - журбі.

Доля щасливою буде для всіх,

Дзвінко лунатиме пісня і сміх!


І ось 2009 рік завершився пам'ятною подією - побачив світ другий номер літературного альманаху Чортківщини "Сонячне гроно". Він пропонує шанувальникам красного письменства нові твори місцевих авторів. Не всі вони однакового рівня, але за словами письменника Петра Сороки: "На зоряному небі сяють зорі різної величини. Та тільки разом вони створюють красу коссмічного дива і даруют нам відчуття вічності і небесної краси". Другий номер містить твори літстудійців Ірини Брунди, Лесі Дмитрів, Марії Малихіної, Олени гребиножко. А взагалі видання представлене різноманітними жанрами художньої літератури.

До дня вшанування пам'яті нашого пророка Тараса Шевченка за ініціативи Володимира Погорецького школам та бібліотекам міста були подаровані екземпляри чергового альманаху "Сонячне гроно" та часопису "Золота Пектораль".

Твори цих видань відображають творчі смаки та стильові уподобання читачів різних вікових груп.

Увійдіть же у світ прекрасного з рідним українським словом, яке формує інтелект нашої нації. Слідкуйте на слідуючими номерами альманахів Володимира Погорецького.Немає коментарів:

Дописати коментар