четвер, 28 серпня 2014 р.

«І світлим буде день твій, Україно!»

   Історія мужнього народу, що віками боровся за свою волю і щастя, велика та складна. Вистраждавши, виборовши волю, Україна має нині державні символи, які уособлюють її історію, її сутність. Герб, прапор і гімн – основні історичні святині українського народу.
    Здобувши 1991 року незалежність, Україна обрала як державний синьо – жовтий прапор. У геральдиці  блакитний колір символізує чесність, вірність, а також пов'язаний і небом, повітрям. Золото уособлює могутність, силу, багатство, віру, милосердя, справедливість.   
   Заради цього  клаптика тканини люди віддали своє життя. Тому, що це не просто красиве барвисте полотнище. Це символ  нашої боротьби за свободу і незалежність, символ, який об’єднує людей різного віку і професій, наповнює їх патріотичним почуттям обов’язку захищати свою Вітчизну.
     22 серпня у читальній залі центральної бібліотеки проведено історико – патріотичну годину «І світлим буде день твій, Україно!» приурочену до Дня Державного Прапора України та 23 – ій річниці  Незалежності.  Серед учасників заходу – учнівська та студентська молодь міста, котра із сумом в серці слухала вірші   патріотичної  тематики,  які  читали ведучі – бібліотекар відділу  обслуговування Наталія Гриців та заввідділом обслуговування  Олена Рибух.  До уваги учасників  заходу оформлено книжкову виставку «Незалежна на віки».

    «… Останні декілька місяців докорінно змінили життя України.  Нема такого страху, який би вбив душу, гідність і прагнення бути вільним...   Нашій нації довелося пережити багато жахливих подій, про які раніше не могли й подумати в ХХІ столітті, та сьогодні історія безжальна... Вона назавжди закарбується у серцях українців нестерпним болем, що з року в рік нагадуватиме сумний початок 2014-го... Її важко буде дочитати до крапки..» - із таким заключним словом звернулася ведуча . Логічним завершенням заходу стали слова Тараса Шевченка:
Свою Україну любіть,
Любіть її,… вовремя люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.

Немає коментарів:

Дописати коментар