вівторок, 6 вересня 2016 р.

Пропонуємо ознайомитись!Францоз Карл Еміль. UCRAINICA. Культурологічні нариси. - Чернівці:Книги - ХХІ, 2010. -292 с.
Ім’я Карла Еміля Францоза належить до тих імен зарубіжних авторів, які мають особливе значення для української національної свідомості.
Народжений і вихований у галицько-буковинському етнічному середовищі, він на все життя зберіг любов і повагу до українського народу.
У своїх нарисах, репортажах, культурологічних та літературних дослідженнях Францоз з великою симпатією змальовує українців, показує красу й багатство українських дум і пісень, відтворює героїчні й трагічні сторінки історії українського народу та основні етапи розвитку української літератури. Він один із перших познайомив європейського читача з творчістю нашого геніального поета Тараса Шевченка. Розкриваючи Шевченкову народність та національну самобутність, Францоз водночас наголошував, що це «поет для всього цивілізованого людства, котрий і як співець політичних свобод, і як поет кохання, і як епік, і як майстер надзвичайного художнього змалювання соціальних картин завжди залишається на рівні генія».
Дана збірка  нарисів складається з двох розділів. У першому виділені наступні підрозділи: «Ярмарковий день у Барнові», «З  Відня до Чернівців», «Свято культури», «В одеській гавані»; у другому – «Народна пісня малоросів», «тарас Шевченко», «Література малоросів».
Карл Еміль Францоз завжди наголошував на особливій ролі українців в історії східного слов’янства, їхній геополітичній та культурній місії в Європі. Неабияк переймався він долею українських селян Галичини, «занедбаних державою, утискуваних іншими соціальними верствами, неосвічених і забобонних, але добродушних і людяних».
Ознайомившись з даним виданням читач відкриє для себе нариси з історії української літератури, оскільки в них виражені думки та ідеї, які й сьогодні мають неабияку актуальність для політичної і культурної ситуації в Україні.
Як Карл Еміль Францоз повязаний з Чортковом ви дізнаєтесь, коли познайомитесь із збіркою.
         Шановні читачі, запрошуємо Вас до обговорення збірки культурологічних нарисів у Центральній бібліотеці. День та час зібрання буде повідомлено додатково. Віддаймо належну шану українсько– австрійському літератору Карлу Емілю Францозу.

Немає коментарів:

Дописати коментар